Uncategorized

Zabiegi rehabilitacyjne

Należy mieć świadomość, że po ciężkich urazach, np złamaniach, należy podjąć zabiegi rehabilitacyjne, które pozwolą na przywrócenie ruchomości stawów, a w konsekwencji również na powrót do zwykłego funkcjonowania. Rehabilitacja Stargard to indywidualnie dobierane do pacjentów terapie, które pozwalają na szybki powrót do zwyczajnego funkcjonowania, a zatem przykładowo powrót do pracy.
Co powinno się wiedzieć na temat rehabilitacji?
Fizjoterapia Stargard, jak również zabiegi rehabilitacyjne, dedykowane są nie tylko i wyłącznie pacjentom, którzy przeszli ciężkie urazy kończyn, a zatem np złamania nóg, rąk, niemniej jednak także są przeznaczone dla pacjentów, którzy zmagają się z przewlekłymi chorobami, np z takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów czy zwyrodnienie kręgów kręgosłupa.

W dodatku, zabiegi rehabilitacyjne wskazane są też u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zabiegi operacyjne. Terapia manualna Stargard charakteryzuje się wysoką skutecznością w przywracaniu sprawności ruchowej pacjentom, którzy na przykład odczuwają silne dolegliwości bólowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Warto być świadomym o tym, że ze względu na siedzący tryb pracy czy znaczne obciążenia jesteśmy wysoce narażeni na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Pamiętajmy natomiast o tym, aby skorzystać z pomocy profesjonalistów, a zatem doświadczonych rehabilitantów a także fizjoterapeutów, którzy głównie mają edukację i umiejętności, ale też dysponują fachowym sprzętem, który daje możliwość na ćwiczenie różnorakich partii mięśniowych a także układu ruchu.

Sprawdź tutaj: Osteopatia Stargard.