Uncategorized

Kto wykonuje wycenę aktuarialną?

Firmy aktuarialne zatrudniają doświadczonych oraz wykwalifikowanych aktuariuszy, którzy zajmują się między innymi wyceną finansową oraz aktualną na przykład zakładów ubezpieczeń, firm, spółek czy różnorakich instytucji. Powinno się podkreślić, że wycena aktuarialna może być wykonywana tylko drogą elektroniczną w trybie ekspresowym, o ile takie jest życzenie klienta.
Dlaczego warto korzystać z usług aktuariuszy?
Głównie powinniśmy sobie zdawać sprawę, że wycena finansowa czy aktuarialna potrzebna jest w tak zaistniałych okolicznościach jak sprzedaż przedsiębiorstwa, kupno przedsiębiorstwa, podział przedsiębiorstwa, zmiana strategii rozwojowej firmy, opracowywanie koncepcji podatkowej firmy.

Usługi wyceny są potrzebne także w sytuacji procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy fuzji spółek. Jak się zatem okazuje, biuro aktuarialne oferuje usługi, z których powinni korzystać przedsiębiorcy, którzy planują znaczące zmiany w obrębie swoich firm czy spółek (sprawdź: wycena znaku towarowego). Warto być świadomym też o tym, że wycena obejmuje nie tylko i wyłącznie przedsiębiorstwa spółki czy instytucje, ale też np wartości niematerialne a także prawne, do których zaliczają się np relacje z klientami a także kontrahentami, patenty czy znak towarowy oraz marka firmy (więcej informacji: wycena przedsiębiorstwa). A dodatkowo, firma aktuarialna para się także opracowywaniem koncepcji podatkowych, analizą projektów inwestycyjnych, modernizacyjnych oraz restrukturyzacyjnych, jak również sporządzaniem profesjonalnych wycen na potrzeby np sądów, prokuratur czy komisji nadzoru finansowego.

Sprawdź tutaj: biuro aktuarialne .